Śledczy wiedzą kto zgromadził odpady w Dołędze

18.06.2018

Władze Szczurowej nakazały właścicielowi działki w Dołędze usunięcie zalegających, niebezpiecznych, odpadów. Składowane są tam między innymi beczki z chemikaliami, kartony oraz plastikowe folie.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska jeszcze nie ustalił czy śmieci są zagrożeniem dla życia i zdrowia mieszkańców. Prokuratura wie, kto je tam pozostawił.

Samorząd Szczurowej już wysłał do właściciela działki pismo z nakazem usunięcia śmieci. Jeżeli tego nie zrobi, odpady wywiezie gmina. – Usuwamy to na koszt gminy, a właściciela obciążamy kosztami – mówi Marian Zalewski,wójt Szczurowej.

Jan Pajdzik, właściciel działki, nie che się z tym zgodzić. Jak podkreśla, on tylko wydzierżawił teren i niczego na niej nie składował. – Gmina chce mnie obciążyć kosztami, a nie ma takiej podstawy – dodaje.

Śledczy już ustalili personalia osoby, która wydzierżawiła teren i składowała na nim chemikalia. Niestety nie udało się jej jeszcze przesłuchać. – Osoba ta nie przebywa w miejscu swojego zamieszkania – mówi Andrzej Leśniak, prokurator Prokuratury Rejonowej w Brzesku.

Jeżeli Policja go znajdzie, to on poniesie koszty utylizacji odpadów. Biegli jeszcze nie ustalili, czy zgromadzone na działce w Dołędze odpady są niebezpieczne dla ludzi.

Posłuchaj:
Łukasz Wrona
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za słowo (NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30