Słowo ma wartość! Warsztaty Fundacji Alegoria

04.07.2020

Rozwiązywanie konfliktów i budowanie dobrych relacji, współpraca w środowiskach rodzinnych, zawodowych i sąsiedzkich. Niezwykłe warsztaty o wartości słowa organizuje tarnowska Fundacja Alegoria.

– Warsztaty ‚Inspiratorium Verbi Valor – wartość słowa’ zrodziły się w konsekwencji realizowanego wcześniej przez Fundację Alegoria projektu Verbi Valor dla nauczycieli tarnowskich szkół – mówi Marta Łazarczyk, wiceprezes Fundacji Alegoria.

– Potem okazało się, że ten program cieszy się dużą popularnością, wiele osób dopytuje dlaczego tylko dla edukacji taki program i czy nie można by czegoś podobnego zrobić dla innych osób, niezależnie od tego, gdzie pracują, czy czym się zajmują. Tak powstała inicjatywa, w trakcie której dla praktycznie każdego jest przestrzeń do tego, by uczestniczyć w warsztatach i rozwijać swoje umiejętności związane z komunikacją.

Spotkania w ramach Inspiratorium mają charakter warsztatów prowadzonych w kilkuosobowych grupach. W ich trakcie uczestnicy uczą się nowych narzędzi komunikacyjnych poprzez ćwiczenia oraz interakcje z innymi osobami.

– Inspiratorium jest takim wieloetapowym sposobem na to, by dawać mieszkańcom Tarnowa i okolic możliwość popracowania nad stylem komunikacyjnym, nad tym, jak budować relacje, w jaki sposób dbać o dobre komunikowanie się, ale też jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami na przykład z naszymi bliskimi, kiedy jest nam trudno się dogadać, albo też kiedy czujemy złość i nie bardzo wiemy co z tym zrobić – mówi Marta Łazarczyk.

Kolejne warsztaty poświęcone tematowi wdzięczności – jak o niej mówić i jak ją wyrażać -odbędą się 8 lipca w Ośrodku Dialogu, Formacji i Misji Alegoria (Pl. Kazimierza 5) w Tarnowie.

Zapisy drogą mailową na: marta.lazarczyk@alegoria.org

Posłuchaj:
Marta Łazarczyk
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN