Nie żyje jedna osoba, która ucierpiała w Świniarsku [ZDJĘCIA]

02.09.2019

Nie żyje jedna z osób poszkodowanych w Świniarsku. Mimo pomocy ratowników i obsługi sądeckiego SOR-u nie udało się jej uratować. Jak już wcześniej Was informowaliśmy w tej miejscowości autobus kursowy przewożący blisko 30 osób zderzył się z ciężarówką i samochodem osobowym.

W wypadku poszkodowanych zostało 29 osób, wśród nich także dzieci, które wracały z rozpoczęcia roku szkolnego do domu. Najmłodsi nie znaleźli się jednak w grupie najbardziej zagrożonych.

Chociaż na miejscu pracowały wszystkie sądeckie służby ratunkowe konieczna była pomoc śmigłowców LPR, które przewiozły najbardziej poszkodowanych do szpitali w Gorlicach, Tarnowie i Krakowie.

Trwa zbiórka krwi dla osób, które zostały poszkodowane w wypadku. Jeśli możecie w ten sposób pomóc zgłoście się do sądeckiego szpitala albo do punktu krwiodawstwa. W Nowym Sączu działa on przy ul. Kazimierza Wielkiego.

Uruchomiona została infolinia dla rodzin rannych dzieci w Świniarsku. Wszelkie informacje udzielane są pod całodobowo pod numerami (18) 414 27 20 i 414 27 21. Dzwoniąc tutaj będzie się można dowiedzieć m.in. do którego szpitala trafili ranni. Dodatkowo działa też fax: 18 414 27 24.

 

 

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
play
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN