Śnięte ryby na kąpielisku w Starym Sączu

19.04.2018

Śnięte ryby wypłynęły na powierzchnię kąpieliska w Starym Sączu. Zdjęcia i filmy z tutejszych stawów zasypały internet. O sprawie informowali nas też zaniepokojeni słuchacze. Zastanawiają się, czy woda w kąpielisku po raz kolejny nie została zanieczyszczona szkodliwymi bakteriami.

Żeby sprawdzić jak wygląda sytuacja i czy mieszkańcy mają się czego obawiać, wybraliśmy się na miejsce. Wędkarze nieśmiało komentują sprawę, tym bardziej że nie dotyczy ona ich łowisk, a tylko terenu kąpieliska. Na pobliskich ryby są zdrowe.

– Słabsze ryby padają na wiosnę po zimie, więc to zupełnie naturalne zjawisko – uspokaja Jacek Mamala, prezes Sądeckiego Karp Klubu i zarządca stawu. – Takie sytuacje zdarzały się już w poprzednich latach – dodaje.

Nasz rozmówca sam jest zaskoczony tak dużym rozgłosem tej sprawy. Odebrał już kilkanaście telefonów od mieszkańców czy mediów. Zapewnia też, że w tym roku ma odbyć się kolejne zarybienie kąpieliska. – W tym roku mamy już zamówione kolejne ryby, które aktualnie dorastają – podkreśla Mamala.

Z dużym dystansem do zdjęć i filmów podchodzi też Tadeusz Pasiut z Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej. – Nie jest powiedziane, że te ryby zdechły teraz. Mogło się to zdarzyć w zimie, dlatego może to być zupełnie naturalny proces – informuje. Jego zdaniem nie ma też mowy o zatruciu wody. – Gdyby to było zatrucie, tych ryb byłoby zdecydowanie więcej.

Prezes Sądeckiego Karp Klubu poinformował, że martwe ryby znikną z powierzchni kąpieliska jeszcze w tym tygodniu.

Posłuchaj:
Grzegorz Pawłowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Maria Zawada-Bilik
play
Słowo za Słowo (M) - Wojciech Wardacki
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN