Nie idź do urzędu – załatw sprawę przez internet

10.03.2020

Władze Dębicy „dmuchają na zimne” i dezynfekują wszystkie autobusy MKS. Starostwo powiatowe w Dębicy z kolei zachęca mieszkańców do załatwiania urzędowych spraw przez Internet.

To ze względów bezpieczeństwa – komentuje Adama Pieniążek, wicestarosta dębicki.

Mamy możliwość, aby większość usług związanych z powiatem załatwić przez Internet. Chcemy zachęcać, aby ograniczać te kontakty a można coś załatwić sprawniej, łatwiej no i przede wszystkim nie narażać siebie i innych na potencjalne ryzyko związane z korona wirusem.

Władze powiatu zdecydowały także, że nie odbędzie się najbliższa większa impreza organizowana przez starostwo, czyli Kiermasz Wielkanocny.

Środki ostrożności wprowadza także prezydent Mielca. Jacek Wiśniewski zdecydował o odwołaniu wszystkich najbliższych imprez.

– Nie będziemy organizować imprez w Domu Kultury, nie będzie seansów w kinie, a także zajęcia szkolnej młodzieży na pływalni. Sugeruje też dyrektorom szkół, aby odwoływane były przejazdy, wycieczki uczniów. 

W mieleckim szpitalu wprowadzono zakaz wstępu wszystkim osobom postronnym. Do odwołania zamknięta będzie także część wejść do obiektu. Jedyne otwarte od strony ulicy Jagiellończyka, będzie dozorowane. Podobnie jak wejście na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Także jest zawsze poprzedzone kontaktem poprzez domofon.

Posłuchaj:
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN