Czy soundbar zastąpi kino domowe?

22.07.2019

Kto z nas nie ma konta w przynajmniej jednym z popularnych portali streamingowych. Gwarantują one dostęp do najnowszych seriali i filmów, tych drugich często bardzo krótko po zejściu z kinowych ekranów. Nic więc dziwnego, że oglądanie filmów w domowym zaciszu staje się coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. Żeby jednak móc cieszyć się pełnią obrazu i dźwięku, warto zainwestować w odpowiedni sprzęt. Telewizory posiadają rzecz jasna wbudowane głośniki, jednak nie umożliwiają one rozprzestrzeniania się dźwięku z jakością chociażby zbliżoną do kinowej. Jaki rodzaj nagłośnienia wybrać – tajemniczy soundbar czy klasyczny zestaw głośników?

Zestaw głośników – gratka dla audiofilów
Głośniki czy miniwieże to sprzęty, które umożliwiają cieszenie się pełnią dźwięku. Bez problemu połączymy je z innymi źródłami dźwięku, dzięki temu masz ogromne pole działania. Czy jednak to zawsze jest dobry wybór? Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca w salonie lub innym pomieszczeniu, w którym wypoczywasz, rozmiary głośników nie będą problemem. Jeśli jednak Twoje mieszkanie jest niewielkie i każdy centymetr sześcienny ma wagę złota, na duże głośniki i urządzenie do sterowania mogą się już nie zmieścić. W takiej sytuacji interesującym rozwiązaniem może być soundbar.

O tym, czym jest soundbar, przeczytasz więcej w naszym poradniku: https://www.neo24.pl/blog/soundbar-co-to-jest.html

Soundbar – oszczędność miejsca
Dlaczego właściwie soundbar jest lepszym wyborem do mniejszego mieszkania? Tak jak można się spodziewać, soundbar jest zwyczajnie mniejszy, a więc zajmuje mniej miejsca. Belkę z wbudowanymi głośnikami możesz położyć na szafce lub stoliku pod telewizorem. Jeśli wybierzesz model, który możesz połączyć z telewizorem przez łączność bezprzewodową, nie musisz niepokoić się również o długość kabla. Dzięki temu soundbar możesz ustawić dokładnie tam, gdzie będzie Ci wygodnie.

Soundbary w sklepie internetowym Neo24: https://www.neo24.pl/rtv/soundbary.html

Soundbar – estetyczne dopasowanie
Chociaż głośnikom nie da się odmówić pewnej urody, zdecydowanie nie można o nich powiedzieć, że są utrzymane w minimalistycznej estetyce. Soundbar tymczasem jest eleganckim, czarnym, podłużnym elementem, który będzie się efektownie prezentował na meblu stojącym pod telewizorem. Bez trudu dopasujesz również wygląd sprzętu do wyglądu ekranu tak, żeby elektronika sprawiała wrażenie jednolitego zestawu. Nie bez znaczenia pozostaje również ograniczenie ilości widocznych kabli – belkę głośnikową podłączysz za pomocą pojedynczej wtyczki. Jeśli zdecydujesz się na soundbar z technologią Bluetooth, całkowicie wyeliminujesz kable.

Czy soundbar pozwala na wyciagnięcie głębokiego basu?
Tak! W takim wypadku wystarczy wybrać sprzęt, który w zestawie posiada również subwoofer. Z jego pomocą bez trudu osiągniesz głębię basów i dostroisz ustawienia dźwięku do rodzaju oglądanego materiału.

Zestawy soundbar z subwooferem w Neo24: https://www.neo24.pl/telewizory/soundbary/bez-subwoofera.html

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Serwin
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30