Czy spinamy koniec z końcem?

14.03.2018

Markowe ubrania, kawa na mieście i drogie kosmetyki – tarnowianie twierdzą, że to luksusy, na które najczęściej niepotrzebnie wydajemy pieniądze. Z danych wynika, że ponad połowa Polaków, w tym mieszkańców regionu, nie potrafi zapanować nad domowym budżetem i wydaje więcej niż powinna.

Szczególnie młodzi przyznają, że trudno zapanować nad pokusą kupienia czegoś modnego. Starsi mieszkańcy Tarnowa z kolei zwracają uwagę na rosnące ceny produktów spożywczych. – Niepotrzebnie wydajemy przede wszystkim na kosmetyki, ubrania. – Kawa na mieście ze znajomymi to też koszt od jakiś 10 do 15 złotych. – Teraz są ceny takie niestety, że nawet jak się nie chce wydawać dużo to i tak się okazuje, że jest pusto w kieszeni – mówią tarnowianie. Są i tacy, którzy bieżące wydatki pokrywają z linii debetowej a później tego nie spłacają.

Według danych Narodowego Banku Polskiego ponad 15 milionów Polaków nie ma żadnych oszczędności. Zapytaliśmy tarnowian, co robić, żeby jednak odłożyć parę złotych na czarną godzinę. – Trzeba sobie znaleźć jakiś cel i dążyć do niego, wyrobić sobie silną wolę, żeby nie wydawać na takie bzdury. – Szkoda wydawać na przykład na takie nowoczesne gadżety, bo niektóre są naprawdę drogie a niepotrzebne. – Trzeba zmienić myślenie, bo tak naprawdę człowiek nie potrzebuje wiele, tylko to jest taka chęć pokazania się – radzą mieszkańcy.

Trudności w opanowaniu domowego budżetu zauważył między innymi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie. Organizuje treningi budżetowe, które mają pomóc w dobrym planowaniu wydatków. Więcej o tym w Pulsie Regionu. Temat można komentować na radiowym facebooku.

Posłuchaj:
Tarnowianie
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Bartosz Brzyski
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN