Spółka żużlowa stawia warunek miastu w sprawie modernizacji stadionu

09.03.2018

Rozwiązanie umowy dzierżawy stanie się faktem, jeżeli magistrat podpisze umowę z wykonawcą inwestycji do 31 października.

Jak wiecie z Wiadomości RDN, jest przełom w sprawie modernizacji Stadionu Miejskiego w Tarnowie-Mościcach. Po wielu miesiącach negocjacji i nieścisłości udało się osiągnąć obopólne porozumienie miasta i prezesa spółki żużlowej.

Przypomnijmy, głównym warunkiem, który – zdaniem miasta – uniemożliwiał do tej pory ogłoszenie przetargu na remont było wypowiedzenie dzierżawy stadionu przez tarnowski klub.

Spółka zadeklarowała, że spełni ten warunek, ale teraz stawia swój. Musi mieć pewność, że miasto podpisze umowę z wykonawcą do końca października. – Chodziło o zabezpieczenie interesów spółki żużlowej gdyby z jakichkolwiek przyczyn przetarg nie został ogłoszony lub unieważniony. Chcieliśmy kontynuować obecną umowę korzystania ze stadionu, która obowiązuje nas do końca 2020 roku. Po wczorajszym spotkaniu z prezydentem jestem pełen optymizmu i wierzę, że uda się ten przetarg pozytywnie rozstrzygnąć – mówi prezes spółki, Łukasz Sady.

Kibice mają nadzieję, że kompromis doprowadzi w końcu do modernizacji obiektu, bo na ten czekają od wielu lat. – Żużel będzie można oglądać w końcu w bardzo dobrych warunkach. Stadion będzie w lepszym stanie. Powinni to wyremontować, żeby to jakoś wyglądało. Teraz to wygląda obskurnie. Żużel to wizytówka Tarnowa i stadion powinien być w lepszym stanie. Bardzo dobrze, że miasto doszło do porozumienia w tej sprawie. Ten stadion nie był przebudowany dobre kilkadziesiąt lat. Ja mam 27 lat i nie pamiętam, żeby była jakaś większa przebudowa – dodają kibice.

Na czas remontu zarówno żużlowcy jak i piłkarze będą zmuszeni rozgrywać swoje mecze na innych obiektach. Pierwsi prawdopodobnie przeniosą się do Krakowa, Rzeszowa lub Krosna, drudzy na stadion przy ulicy Piłsudskiego.

Przetarg na modernizację stadionu ma zostać ogłoszony jeszcze w tym miesiącu, a zakończenie prac planowane jest do końca 2020 roku.

Więcej w dzisiejszym Pulsie Regionu o 15.30.

Posłuchaj:
Kibice
Łukasz Sady
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN