Sporo jedynek z regionu na listach do Sejmiku Małopolski

20.09.2018

Z okręgu nr 5 do tego szczebla samorządu będzie w sumie 7 mandatów. Do środy po południu 6 komitetów zarejestrowało listy. Jest na nich 49 kandydatów.

Brakuje Platformy Obywatelskiej. Jak usłyszeliśmy w Krajowym Biurze Wyborczym Delegatury Wojewódzkiej w Krakowie, trwa jeszcze weryfikacja, dlatego będzie ich więcej.

Tymczasem z sześciu list aż na pięciu ‚jedynkami’ są osoby z Tarnowa i regionu.

Wśród nich z PSL Stanisław Sorys, wicemarszałek województwa, a Anna Pieczarka, radna Sejmiku, otwiera listę PiS-u.

Na liście tej partii znalazł się też były szef Zespołu Przychodni Specjalistycznych, Artur Asztabski, którego nagłe odwołanie ze stanowiska przez prezydenta wzbudziło wiele kontrowersji w Tarnowie.

Jak sam przyznaje, znalazł się na liście ostatniej chwili i chce poprawiać sytuację pacjentów w regionie.

– Chcę nadal pracować dla Tarnowa i regionu tarnowskiego i robić to, co robiłem do tej pory, wykorzystać prawie 20- lat doświadczenia w zarządzaniu placówką medyczną, aby poprawić warunki w jednostkach służby zdrowia na terenie miasta i regionu. Nie byłem w żadnej opcji politycznej, nie należałem do żadnej partii. Dla mnie istotna jest praca na rzecz pacjentów i pracowników służby zdrowia – mówi Artur Asztabski.

Wśród jedynek na listach komitetów do Sejmiku są m.in. były prezydent Tarnowa, Mieczysław Bień, który otwiera listę komitetu Wspólna Małopolska.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN