Sporo zmian w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie

19.03.2019

Od teraz w co drugi poniedziałek, z myślą o uczniach i o osobach pracujących, egzaminy od godziny 10.00 do 18.00. W trzy soboty w miesiącu osoby, które chcą przystąpić do egzaminu na prawo jazdy kategorii B, mogą wynająć plac manewrowy ośrodka i przećwiczyć na nim zadania egzaminacyjne.

A jak z wynikami egzaminów na prawo jazdy w ostatnim czasie? Jest lepiej, choć nieznacznie. 37%, tyle wynosi zdawalność wśród wszystkich kategorii w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie.

W ubiegłym roku liczba ta była o niespełna pół procent niższa.

Samych zainteresowanych do uzyskania uprawnień jest mniej i więcej, bo w 2019 roku odnotowano wzrost o niewiele ponad 5% względem podobnego okresu w ubiegłym roku w przypadku egzaminów praktycznych we wszystkich kategoriach. Teorię zdawało około 14% kursantów mniej.

Jak tłumaczy Paweł Gurgul, p.o. dyrektora tarnowskiego MORD-u, w ostatnim czasie spadła liczba chętnych do uzyskania prawa jazdy kat. B, a wzrosła tych, którzy chcą uzyskać uprawnienia do kierowania samochodami ciężarowymi.

– Rynek potrzebuje kierowców zawodowych. Korzystają oni również z możliwości zrobienia prawa jazdy w bardzo przystępnej cenie, korzystając np. z programu „Kariera”

Do połowy marca przeprowadzono łącznie ponad 7200 egzaminów zarówno praktycznych jak i teoretycznych na wszystkie kategorie.

By zmniejszyć stres towarzyszący sprawdzianowi, dla osób, które mają problemy z uzyskaniem pozytywnego wyniku, w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie będą organizowane warsztaty psychologiczne.

Obecnie w poradni przy placówce można skorzystać z darmowych, indywidualnych porad.

Nowy szef Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie Paweł Gurgul będzie gościem Pulsu Regionu w najbliższy czwartek, o 16.10.

Posłuchaj:
Paweł Gurgul
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jakub Kwaśny
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Słowo za Słowo (NS)- Milenia Małecka Rogal
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN