Spotkanie osób niepełnosprawnych w Starym Sączu w innym terminie

16.05.2018

Plany organizatorów pokrzyżowała pogoda. Z prognoz wynika, że przez cały dzień będzie padać deszcz, w dodatku w towarzystwie gradu i burz. – Nie chcemy, żeby zaproszeni goście brali udział w Święcie Godności pod Ołtarzem Papieskim w takich warunkach – podkreśla Marta Mordarska, dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON.

– Zależy nam żeby osoby, które przyjadą nie musiały stać w deszczu, zarówno w czasie Mszy św., jak i tych atrakcjach, które zaplanowaliśmy pod chmurką. Stąd decyzja podjęta wspólnie z dyrektorem OPOKI, mając na uwadze bezpieczeństwo, ale też komfort wszystkich, którzy przyjadą na spotkanie – dodaje.

II Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną będzie 28 maja. O godz. 11.00 przed ołtarzem papieskim w Starym Sączu zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Po nabożeństwie zaplanowano piknik. W przypadku niesprzyjającej pogody pod koniec maja, organizatorzy mają plan awaryjny.

– Wtedy już pod Ołtarzem Papieskim będzie duży namiot, który też w razie niepogody pozwoli nam zagospodarować wszystkich naszych gości – zapewnia Marta Mordarska.

Radio RDN patronuje wydarzeniu. Patronat honorowy objął biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Posłuchaj:
Marta Mordarska
Jolanta Frączek
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy