Spotkanie władz miasta z radnymi i mieszkańcami w sprawie wschodniej obwodnicy Tarnowa – bez konsensusu i ustaleń

13.01.2020

Prezydent Roman Ciepiela zapewniał, że nie będzie dążył do zabezpieczania w budżecie pieniędzy na dalsze dofinansowanie dokumentacji tego projektu w oprotestowanym przez mieszkańców przebiegu, póki nie będzie poparcia ze strony radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Jak już informowaliśmy, Rada Miejska zdecydowała o wycofaniu się miasta z umowy na dofinansowanie tego zadania.

Jak mówi radny Tomasz Olszówka, radni liczą, że być może koledzy z PiS- u widzą szansę, na to, by zmienić trasę wschodniej obwodnicy Tarnowa, która mogłaby być bardziej przyjazna dla miasta.

Radny Józef Gancarz z klubu PiS, obiecuje poparcie dla przebiegu trasy, za którym optują mieszkańcy.

– Stracono 11 lat nie przez mieszkańców, ale przez to, że ustalano trasę w kilka osób. Teraz powinno dojść do spotkania pomiędzy miastem i Gminą Tarnów, aby stworzyć zespół, który stworzy koncepcję rozładowania ruchu w Tarnowie i zdecydować o budowie zjazdu w Pilźnie. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że pomożemy, aby ta koncepcja zjazdu ruszyła, bo chyba już doszliśmy do wniosku, że budowanie obwodnicy w tym miejscu jest nierealne. Zróbmy wszystko, aby wyprowadzić ruch z miasta w inny sposób, a najlepiej właśnie w Pilźnie.

A tymczasem, jak informowaliśmy, mieszkańcy Rzędzina i Woli Rzędzińskiej zaostrzyli protest ws. budowy obwodnicy trasą, która ma już prawomocną decyzję środowiskową. Domagają się wstrzymania dalszych robót i zmiany trasy.

O pomoc w tej sprawie wystąpili do ministra infrastruktury, posłów i władz wojewódzkich. Jak podkreślają trasa przez dzielnice Rzędzin i Wolę Rzędzińska została wybrana bez żadnej konsultacji z nimi.

Ich zdaniem, pociągnie to też za sobą 80 wyburzeń i 150 wysiedleń. Twierdzą, że o przebiegu trasy dowiedzieli się z mediów.

Posłuchaj:
Józef Gancarz
Jadwiga Koziol, Dorota Kunc, fot. archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN