Sprawa bloku w Koszycach Wielkich utknęła w martwym punkcie [WIDEO]

20.02.2018

Nadal bez postępu w sprawie uzyskania aktów własności przez mieszkańców Koszyc Wielkich w gminie Tarnów. Czekają na rozprawę w sądzie.

Przypomnijmy, mieszkańcy bloku przy ul. Stromej nie mogą porozumieć się z deweloperem, który zadłużył hipotekę ich budynku i nie chce przekazać aktów własności. Sprawa trafiła do sądu i utknęła w martwym punkcie.

Mieszkańcy zostali oszukani, kupili mieszkanie i nie mają prawa własności. – To wierzchołek góry lodowej, do urzędu przychodzą również osoby, które kupiły mieszkania a ich w ogóle nie ma –  przypomina wójt Grzegorz Kozioł. – Jeszcze do tej pory, mimo złożenia sprawy do sądu, nie ma rozprawy. Mieszkańcy zgłosili sprawę także do prokuratury, ale ona ją umorzyła. Wiadomo, że pewnie szukając paragrafów można się bronić w jakiś sposób – ale dla zwykłego człowieka nie jest to tak oczywiste, bo czują się, w dodatku słusznie, oszukani. Zostawiamy to na razie dyplomacji – tłumaczy Grzegorz Kozioł.

Wójt gminy Tarnów liczy na pozytywne załatwienie sprawy. Gmina dotąd przekazała mieszkańcom pomoc finansową na konsultacje prawnicze. Sprawą mają zająć się parlamentarzyści z regionu.

Zobacz także:

Posłuchaj:
Grzegorz Kozioł
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mariusz Szewczyk, Maciej Małozięć
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN