Sprawa nieprawidłowości przy festiwalu im. Jana Kiepury trafiła do prokuratury

04.01.2019

Do prokuratury rejonowej w Muszynie trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez dyrekcję Centrum Kultury. Chodzi o nieprawidłowości jakie miały powstać przy organizacji i rozliczeniem 52. festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdrój.

To efekt audytu przeprowadzonego przez burmistrza Krynicy, Piotra Rybę. – Istnieje realne podejrzenie popełnienia przestępstwa, m.in przestępstwa przekroczenia uprawnień, sprowadzenia niebezpieczeństwa wyrządzenia znacznej szkody majątkowej, spowodowania szkody majątkowej przez nierzetelne prowadzenie dokumentacji, poświadczenie nieprawdy, fałszowanie dokumentów i w tle wielokrotne naruszenia ustawy o rachunkowości i finansach publicznych.

Dług po zeszłorocznej edycji festiwalu sięga 2 milionów 600 tysięcy złotych. Nowe władze samorządu musiały z tego powodu zaciągnąć półtora miliona złotych kredytu. Pieniądze te przeznaczono na spłatę zobowiązań, takich jak gaże artystów czy usługi transportowe i hotelowe. W nowy rok Krynickie Centrum Kultury wchodzi z ponad milionowym zadłużeniem.

Posłuchaj:
Piotr Ryba
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS)-Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN