Sprzedawcy i klienci placu targowego zasypani śmieciami

30.01.2020

Zdenerwowani zadzwonili do RDN z prośbą o interwencję. Jak się okazało, tuż przed straganami na Placu Łaziennym zalegała sterta śmieci.

Utrudniony był handel, a nawet jedna ze sprzedających nie mogła dostać się do swojego miejsca pracy.

Najemcy miejsc targowych nie kryli oburzenia sytuacją.

– Przychodzimy do pracy i powinno to być uwolnione. Jest nieprzyjemnie w takich warunkach pracować. Klientowi też jest nieprzyjemnie, bo nawet nie ma jak podejść. – Widać, że tu ma stoisko, a klienci obchodzą bokiem bo nie mają jak podejść. Pani przyjechał do stoiska i musiała pojechać, bo nie miała jak stanąć. teraz będzie huk, zamiatanie i tak jest stale. – Płacimy ciężkie pieniądze i musimy zrobić koszty i żeby klienci mogli do nas podejść w normalnych warunkach.

Jak mówi dyrektor Targowisk Miejskich, Jacek Chrobak, problemu nie ma, a sytuacja była jednorazową.

– Sytuacja była jednorazowa i to się więcej nie powtórzy, chyba, że znowu jakaś awaria będzie. To nie jest uciążliwe dla sprzedawców, bo śmieci nie były na straganie tylko na placu. Było tego więcej niż zazwyczaj. Moim zdaniem problemu nie ma i zawsze się zdarza awaria.

Przez stertę śmieci utrudnienia mieli także klienci. Jeden z nich mówił, że problemem może być też brak miejsca oddawania na skup makulatury.

– Raczej to nie jest przyjemne. Szybko to zbiorą. Jeszcze raz tak było wcześniej. – Zwracałem już wielokrotnie na to uwagę. Aż taką sytuację widzę pierwszy raz. Z tym trzeba iść do władz. Gdzie makulaturę przyjmują? Tam gdzie kiedyś się odwoziło to już nie przyjmują. Nawet za darmo.

Warto dodać, że miejsce zasypane śmieciami to miejsce zarezerwowane i opłacane.

Posłuchaj:
Najemcy
Jacek Chrobak
Klienci
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Robert Kantor
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS)- Antoni Koszyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN