SPZOZ w Brzesku z dofinansowaniem [ZDJĘCIA]

21.05.2020

Grupa Azoty przekazała dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Brzesku 400 tys. zł.

Dla nas to gest solidarności ze środowiskiem medycznym i z pacjentami. Serdecznie za to dziękuję – mówił podczas konferencji prasowej dyrektor placówki Adam Smołucha,

– Zwróciliśmy się o pomoc do Ministerstwa Zdrowia. To był czas, kiedy wszystkiego brakowało i był deficyt zarówno w wyposażeniu w środki ochrony indywidualnej, w środki dezynfekcyjne. Już są wdrożone procedury zamówień. Będą kupione dwa urządzenia, stricte do diagnostyki zakażeń koronawirusem. Jedno do diagnostyki genetycznej, drugie do diagnostyki serologicznej.

Szpital w Brzesku na początku epidemii był epicentrum zakażeń związanych z koronawirusem w regionie. Zakażonych Sars-Cov-2 było w tej placówce blisko 40 osób, w tym także pracownicy.

– Ten szpital został doświadczony w trakcie pandemii, między innymi faktem, że musiał przez kilka tygodni walczyć, bo na terenie szpitala brzeskiego rzeczywiście znaleźli się pacjenci zakażeni koronawirusem. To wymagało dużego wysiłku. Bardzo serdecznie dziękuję za ten dar dla szpitala, który jest mi szczególnie bliski. Tyle lat pracy w tym szpitalu powoduje, że zawsze pamięta się o tych ludziach, z którymi przyszło mi tam pracować – mówi Józefa Szczurek-Żelazko, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Placówki, do których trafiły wielotysięczne darowizny spółki, były wskazywane przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Aktywów Państwowych.

– Grupa Azoty prosiła jedynie, aby miała możliwość dofinansowania na terenie lokalizacji naszych głównych czterech spółek, a więc w Tarnowie i województwie małopolskim, w województwie opolskim, gdzie mamy zakład w Kędzierzynie, w województwie lubelskim, czyli Zakłady Azotowe Puławy i w zachodniopomorskim – Police. Jestem przekonany, że te środki będą właściwie wykorzystane. To jest też społeczna odpowiedzialność Grupy Azoty za to, co się dzieje w otoczeniu – mówi prezes Grupy Azoty S.A., Wojciech Wardacki.

Wcześniej Grupa Azoty SA przekazała 250 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego oraz środków ochrony indywidualnej dla Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie, oraz środki ochrony osobistej i płyn odkażający dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej.

Łącznie kluczowe spółki Grupy Azoty przeznaczyły 3,2 mln zł na wsparcie jednostek i instytucji walczących z pandemią.

Posłuchaj:
Adam Smołucha
Józefa Szczurek-Żelazko
Wojciech Wardacki
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za Słowo (NS)- Kacper Dąbrowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN