Stanisław Kogut będzie ubiegać się o reelekcje

23.08.2019

Senator ze Stróż tym razem nie pojawi się na liście Prawa i Sprawiedliwości. Wystartuje jako niezależny polityk. Jak dowiedziała się nasza reporterka Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała już zgłoszony przez niego komitet.

Startując w barwach PiS-u polityk z regionu nowosądeckiego czterokrotnie zdobywał mandat senatora. Od 2005 roku pełni tę funkcję nie przerwanie zbierając w każdych wyborach minimum 100 tysięcy głosów. W zeszłym roku prokuratura zajęła się jednak sprawą senatora, stawiając mu zarzuty o podłożu korupcyjnym.

Chociaż sam zgłaszał się na przesłuchania, Senat w tajnym głosowaniu nie przychylił się do wniosku prokuratora o aresztowanie polityka. Kogut sam zrzekł się immunitetu dzięki czemu organy śledcze mogły zacząć działać. Senator musiał wpłacić milion złotych poręczenia majątkowego i otrzymał zakaz opuszczania kraju, który w kwietniu zeszłego roku został uchylony.

O mandat z ramienia PiS w regionie nowosądeckim – czyli okręgu 37, w tych wyborach będzie ubiegać się Marta Mordarska, która jest radną sejmiku województwa małopolskiego i dyrektorką małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Kmita
play
Słowo za słowo(NS)-Czesława Siuta
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN