Starosta nowosądecki apeluje o rozwagę

09.07.2020

Gwałtowny wzrost zachorowań na koronawiursa, którego przyczyną są zbiorowe imprezy. W powiecie nowosądeckim jest już ponad 150 zakażonych, a starosta apeluje o rozwagę. 

Starosta Marek Kwiatkowski w specjalnym przesłaniu mówi, że jeszcze 3 tygodnie temu osób zdiagnozowanych nie było, a teraz codziennie dowiadujemy się o nowych zakażeniach. Niestety, jak podkreśla sanepid – to zakażenia wywołane imprezami zbiorowymi jak na przykład wesela, na które zostały zniesione obostrzenia dotyczące ilości uczestników. Nie idzie za tym odpowiedzialność za siebie i innych, ponieważ, coraz mniej przestrzegane jest zasłanianie ust i nosa, zachowywanie stosownego dystansu oraz częsta dezynfekcja rąk i noszenie rękawiczek. Wzrost zachorowań spowodował, że w niektórych gminach Sądecczyzny wójtowie ograniczyli stacjonarną pracę urzędów. Coraz więcej, bo prawie 950 osób, przebywa obecnie na kwarantannie.

Stosujmy się do zasad sanitarnych  – wzywa Marek Kwiatkowski – bo sytuacja robi się naprawdę zła, ale bez paniki. Musimy myśleć o sobie i innych, aby skutecznie zatrzymać wzrost ostatnich zachorowań – dodaje starosta.

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN