Trzy, cztery, start – wakacje czas zacząć

22.06.2018

To już dziś – wręczanie świadectw, stypendiów, biało – czarne stroje, kwiaty i pożegnania – przynajmniej na ponad dwa miesiące. Wakacje czas zacząć.

Dla dzieci frajda, dla rodziców – wyzwanie i jak mądrze zagospodarować najmłodszym ten czas. – Mogę w końcu odpocząć od szkoły i nie muszę się już uczyć. – Będzie okazja trochę popracować, zarobić sobie na rok szkolny i ogólnie odpocząć od nauki – mówią.

Co na to rodzice? W jaki sposób zaplanowali dzieciom czas wolny? – To duże wyzwanie, zwłaszcza w czasach, gdzie dzieci praktycznie już wszystko mają i jest problem z zadowoleniem dzieci, ale będziemy się starać. – Syn ma już zaplanowany wyjazd do Włoch na tydzień i myślę, że to chyba wystarczy. Może jeszcze trochę czasu spędzi u babci. – Dzieciaki wyjeżdżają w lipcu na wakacje, potem jedziemy w nasze polskie góry. A tutaj w Tarnowie pewnie odwiedzimy Park Strzelecki i baseny. – Basen, jakieś wyjazdy, spacery, do parku na rolki, na rower. – Zobaczymy, co mamy w mieście, może gdzieś pojedziemy na wieś – dodają.

Sporo dzieci w Tarnowie korzysta z oferty zajęć na półkoloniach, które odbywają się w szkołach. Półkolonie organizuje też Pałac Młodzieży. Zajęcia dla dzieci będą też w BWA, w tarnowskich bibliotekach czy świetlicach środowiskowych.

Posłuchaj:
Uczniowie
Rodzice
Wydawca, Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - ks. Mirosław Król
play
Słowo za Słowo (NS)- Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN