Strabag odpowiada miastu

28.03.2020

Wykonawca remontu ul. Lwowskiej w Tarnowie kwestionuje decyzję magistratu o odstąpieniu od umowy i planuje „podjęcie niezbędnych działań adekwatnych do zaistniałej sytuacji”.

Firma utrzymuje, że miasto popełniło błędy już na etapie przygotowywania przetargu w sprawie ul. Lwowskiej – błędnie określono kategorię drogi i zmieniono ją już w trakcie prac firmy. W trakcie trwających prac projektowych miasto złożyło też wniosek o zmianę przebiegu drogi.

– Trasę trzeba było przeprojektować, co podniosło koszty wykonania inwestycji i wydłużyło czas realizacji – tłumaczy rzecznik firmy Strabag Maciej Tomaszewski.

– Ten proces przetargowy na początku był zaplanowany w ten sposób, że miała być wybudowana droga klas drogi głównej. Natomiast to miasto jest odpowiedzialne za przetarg i to miasto dokładnie określa w jaki sposób i jaka inwestycja ma być prowadzona. Kolejna kwestia, to w trakcie prowadzenia prac projektowych Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie złożył wniosek o zmianę pierwotnej koncepcji przebiegu drogi. Przez około 8 miesięcy Zarząd nie był też w stanie powołać inspektora nadzoru budowlanego.

Według firmy, to opóźnienia i zaniedbania ze strony miasta spowodowały w konsekwencji znaczący wzrost kosztów ogólnych oraz cen materiałów i robocizny.

Natomiast brak możliwości dopuszczenia dodatkowego wykonawcy na plac budowy wynikał z braku porozumienia firmy z ZDiK w kwestii odpowiedzialności firmy i kierownika budowy za zapewnienie bezpieczeństwa i należytej organizacji placu budowy – utrzymuje spółka.

Czekamy na komentarz w tej sprawie tarnowskich urzędników.

Czytaj także:

Miasto zrywa umowę ze Strabagiem w sprawie ul. Lwowskiej

Posłuchaj:
Maciej Tomaszewski
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Jerzy Kosiba
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN