Straż Graniczna potrzebuje wzmocnienia

15.01.2018

Zamiejscowa grupa Straży Granicznej w Gorlicach powstała w zeszłym roku, ale niezbędne jest jej wzmocnienie. Tak uważa posłanka PiS Barbara Bartuś, która zaprosiła do Gorlic wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Renatę Szczęch – ta przyglądała się także funkcjonowaniu Straży Granicznej na terenie Sądecczyzny. Przy okazji odbyło się również spotkanie się z komendantami wszystkich służb mundurowych w regionie.

Zastanawialiśmy się, co należy zrobić, żeby ta praca była jeszcze lepsza i żeby można było w Gorlicach wzmocnić placówkę Straży Granicznej – powiedziała Barbara Bartuś. – Nie ukrywam, że zależy mi na tym, aby wzmocnić ją o liczbę funkcjonariuszy.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy wzmocniona palcówka w Gorlicach zacznie funkcjonować. Minister zapewniała, że podejmie działania, aby wzmocnić placówkę sprzętowo, żeby Straż Graniczna miała odpowiednio do swoich działań wyposażone zaplecze.

Ogromnie dziękuję państwu, że miałam okazję zobaczyć region Polski, który jest w tej części trudnej do ochrony – powiedziała minister Renata Szczęch. 

Zamiejscowa grupa Straży Granicznej od początku ściśle współpracuje z gorlicką policją, Strażą Pożarną i Strażą Leśną.

Posłuchaj:
Barbara Bartuś
Renata Szczęch
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Malec-Lech
play
Słowo za Słowo (NS)- Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN