Strażacy mają nowy sprzęt do ratowania życia

09.01.2018

Dzięki środkom z Ministerstwa Sprawiedliwości udało się zakupić cztery zestawy do ratownictwa medycznego oraz dwa urządzenia do przywracania pracy serca, które wyposażą aż pięć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Tarnów.

Wyposażyliśmy wszystkie jednostki, które zgłosiły zapotrzebowanie – tłumaczy Grzegorz Kozioł, wójt gminy Tarnów. – Praktycznie każda jednostka gminy Tarnów już jest doposażona pod względem ratownictwa. To są sprzęty, które mają przede wszystkim służyć akcji medycznej. To są defibrylatory oraz deski medyczne. One trafiają do takich jednostek jak: Biała, Koszyce Wielkie, Wola Rzędzińska, Jadłówka-Wałki, Koszyce Małe i Zgłobice – mówi wójt.

Defibrylator to niewielkie urządzenie, które może wiele zdziałać – mówi Dariusz Damian, naczelnik OSP Zgłobice. – Sprzęt nam się przyda, bo go nie mamy, a jest dużo wyjazdów do zdarzeń drogowych. Przeważnie są to wypadki. Mamy ponad dziesięciu ratowników, którzy są wyszkoleni i będą ten sprzęt obsługiwać. Mamy dwa samochody – ciężki i lekki do ratownictwa technicznego, w którym urządzenie będzie zamontowane – komentuje naczelnik OSP Zgłobice.

Łączny koszt urządzeń i wyposażenia dla pięciu jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Tarnów to ponad 40 tysięcy złotych.

Posłuchaj:
Grzegorz Kozioł
Dariusz Damian
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo (M) - Edward Czesak
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN