Strażacy interweniują i walczą z żywiołem [AKTUALIZACJA]

21.05.2019

Do największej liczby zdarzeń doszło w powiatach dąbrowskim, dębickim oraz mieleckim. Są to głównie podtopienia.

W powiecie tarnowskim strażacy także wyjechali do kilku interwencji. Są to m.in. zalane posesje w Szerzynach, Siedliskach, Lubczy, Ryglicach, czy w Dąbrówce Tuchowskiej.

Służby zabezpieczają także miejsca, które są zagrożone podtopieniami. Tak jest chociażby w powiecie brzeskim, a dokładniej w Woli Dębińskiej.

AKTUALIZACJA [22.02]

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie przed dalszymi opadami deszczu. Mogą one występować do jutra, do godziny 10. W trakcie opadów możliwe są także burze z porywami wiatru do 60 km/h. Komunikat dotyczy powiatów dąbrowskiego i tarnowskiego.

[21.36]

Opady nie ustają. W powiecie tarnowskim strażacy odnotowali już ponad 100 zdarzeń. W powiecie mieleckim natomiast ponad 90. Służby z PSP w Dębicy interweniowały ponad 50 razy. Do najbardziej dotkniętych intensywnymi opadami gmin dołączają Lisia Góra oraz Żabno.

[21.00]

Przez zalane drogi, dojazd do Ryglic utrudniony, zarówno od strony Tuchowa, Skrzyszowa, jak i Szynwałdu. Dojechać można jedynie od ul. Partyzantów.

[20.43]

Stan alarmowy w rzece Wisłoka w Dębicy. Kolejne podtopienia w Zaczarniu i w Ładnej. W Ryglicach wylał potok Szwedka. W gminie Zakliczyn ewakuowano dwa domy.

[20.00]

W gminach: Tuchów, Ryglice i Szerzyny ogłoszono alarmy powodziowe. Wylewają głównie lokalne rzeki i potoki. Woda w rzece Biała ciągle się podnosi.

W powiecie mieleckim strażacy interweniowali już łącznie ponad 80 razy. Sporo interwencji także w powiatach mieleckim i dębickim. Są to głównie podtopienia prywatnych posesji.

[19.50]

Droga wojewódzka, koło młyna w Rzepienniku Biskupim zalana.

W Lubczy strażacy ochotnicy zabezpieczają rzekę, która wylewa. W Kowalowej natomiast trwają prace przy drodze gminnej, która jest zalana i nieprzejezdna.

Sytuacje monitorujemy na bieżąco.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN