Stuprocentowe podwyżki za wynajem pomieszczeń w halach sportowych Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji poróżniły tarnowskich radnych

13.09.2019

Emocji nie brakowało także w pierwszym z cyklu programów – Słowo kontra słowo w RDN. Gośćmi Doroty Kunc byli radni Dawid Solak z klubu PiS i Sebastian Stepek z Koalicji Obywatelskiej.

Ten pierwszy zarzucał władzom Tarnowa, że koszty funkcjonowania w mieście przerzucają na mieszkańców.

Sebastian Stepek uważa z kolei, że za zwiększone ceny prądu, które powodują lawinę podwyżek, odpowiadają rządzący. Przyznał natomiast, że podwyżkami dla najemców obiektów sportowych, radni zostali zaskoczeni.

Koszty za bardzo rozbuchanej polityki inwestycyjnej są przerzucane na mieszkańców. To mieszkańcy płacą wyższe podatki, to oni ponoszą większe opłaty za śmieci itd. Przed uchwaleniem budżetu należało się zastanowić czy jest on bezpieczny – mówi Dawid Solak.

Nie wszystko można przewidzieć, pewne rzeczy nas zaskakują. To Pańskie ugrupowanie jest odpowiedzialne za drastyczne podwyżki cen za energię elektryczną. Miały być rekompensaty, a nie ma. Od stycznia miasto ponosi zwiększone o 60% koszty prądu, to jest jedna ze składowych opłat na obiektach TOSiR – mówi Sebastian Stepek.

Słowo kontra słowo to także m.in. starcie opinii na temat efektów uszczelnienia systemu gospodarowania odpadami i dyskusja o uchwale krajobrazowej.

Posłuchaj:
Dawid Solak, Sebastian Stepek
Cała rozmowa
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
play
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN