Stypendia Leiera przyznane [ZDJĘCIA]

07.12.2018

­Stypendia naukowe Leiera w formie rocznego kursu języka niemieckiego zakończonego obozem językowym po raz kolejny zostały przyznane uczniom z gminy Tarnów.

Jak tłumaczy Lesław Paciorek, prezes firmy Leier Polska, stypendia ufundował właściciel firmy LEIER Polska S.A., Michael Leier. Wydarzenie zainicjował trzy lata temu, wtedy też otrzymał honorowe obywatelstwo gminy Tarnów.

Język obcy w dzisiejszym świecie jest czymś tak naturalnym, że w ogóle trudno poruszać ten temat. Pytanie jest tylko, czy wystarczy znać jeden język obcy, a może trzeba dwóch albo trzech, żeby się czuć w pełni Europejczykiem. Takie stypendium to jest szansa na rozwój w życiu, szansa na poszerzenie swoich horyzontów choćby przez kontakt z obcojęzyczną prasą, literaturą, internetem w języku niemieckim. Mam nadzieję, że dla tych ludzi to jest duża szansa.

W nauce języka szansę widzą dla siebie również nagrodzeni stypendyści.

Takie stypendium pomaga rozwijać się pod kątem językowym. – Jestem szczęśliwa, że będę mogła więcej uczyć się języka niemieckiego i pogłębiać swoją wiedzę na temat tego języka. – Czuję się wyróżniona otrzymaniem stypendium. Na pewno pomoże mi ono się rozwijać językowo.

Aby otrzymać stypendia, uczniowie musieli wykazać się już w wymaganym stopniu znajomością języka niemieckiego. Dziesięcioro najlepszych wyłoniła gmina Tarnów. Jak przyznaje prezes Lesław Paciorek, projekt cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku stypendia przyznano po raz trzeci.

Posłuchaj:
Lesław Paciorek
Stypendyści
Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za Słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo (M) - Jarosław Kolendo
play
Słowo za Słowo (NS)- Jacek Migacz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN