Sukces kolędników z Pisarzowej

12.02.2020

Kolędnicy z Pisarzowej odnieśli sukces na 48. Karnawale Góralskim w Bukowinie Tatrzańskiej. II miejsce i srebrna Rozeta Góralska przypadły grupie kolędniczej „Pasterze” z zespołu „Kijom worci”, którzy reprezentowali gminę Limanowa.

To już trzeci sukces grupy od początku roku. Najpierw kolędnicy spod Limanowej wygrali gminne eliminacje w Starej Wsi, a następnie Przegląd Powiatowy w Lubomierzu. – Srebrna Rozeta to dla nas sukces i szczególne wyróżnienie dla Panów z grupy kolędniczej – zaznacza kierownik zespołu Małgorzata Raczek, składając dla nich podziękowania na naszej antenie.

– Przede wszystkim gratuluję moim Panom i chłopakom, którzy wystąpili bo to jest grupa kolędnicza męska. Zresztą to jest tradycja, że dawniej tylko mężczyźni chodzili po kolędzie. Także jeżeli mam okazję to bardzo im gratuluję i życzę dalszych sukcesów, ale na zasadzie takiej jak my wszyscy to sobie w zespole mówimy, że się szanujemy, kochamy i chcemy radość nieść innym ludziom.

Zespół regionalny ,”Kijom Worci” w ramach którego działa grupa kolędnicza „Pasterze” powstał w 2016 roku. Jego główny cel to propagowania lokalnego folkloru Lachów Limanowskich. Zespół bierze częsty udział w koncertach i regionalnych festiwalach folklorystycznych.

Posłuchaj:
Małgorzata Raczek
Wydawca, Łukasz Raczkowski, fot. gminalimanowa.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Wojtkiewicz
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN