Św. Małgorzata i sądecki rynek na 10 milionach znaczków pocztowych

07.11.2017

Nowy Sącz trafił na znaczek pocztowy. Od 8 listopada Poczta Polska wprowadzi do obiegu 10 mln znaczków z wizerunkiem św. Małgorzaty i sądeckiego ratusza. Okazją do takiej promocji jest 725. rocznicy lokacji Nowego Sącza.

Z okazji 725. rocznicy lokacji Nowego Sącza Poczta Polska wypuści znaczek pocztowy z serii „Miasta polskie”. Jego cena to zaledwie 20 groszy, ale jego wartość sentymentalna dla mieszkańców  na pewno jest większa.

To nie lada gratka dla filatelistów, ale przede wszystkim pamiątka dla wszystkich mieszkańców Nowego Sącza – mówi Edyta Brongiel, sekretarz miasta Nowego Sącza.

Za projekt znaczka odpowiada Andrzej Gosik. Grafika sądeckiego ratusza to zdjęcie autorstwa Kamila Bańkowskiego. Św. Małgorzata zaś pochodzi z obrazu Agnieszki Drwal-Dziurawiec, który na co dzień można oglądać w Kaplicy Przemienienia w bazylice św. Małgorzaty. Na podstawie obrazu stworzono figurę świętej, którą w najbliższą środę poświęci biskup Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji tarnowskiej. Od 8 listopada św. Małgorzata będzie oficjalnie patronką Nowego Sącza. Na godz. 12 do bazyliki zaprasza ks. Jerzy Jurkiewicz, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Małgorzaty w Nowym Sączu.

Ksiądz biskup przekaże watykański akt nadania patronatu św. Małgorzaty Nowemu Sączowi. Dokona również poświecenia urzędowego sztandaru. Warto wtedy tu być i poświęcić siebie i innych mieszkańców patronce Małgorzacie – zaznacza ks. Jurkiewicz.

Środowe nabożeństwo oprawą muzyczną wzbogaci Orkiestra reprezentacyjna Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu. Po Mszy św. odbędzie się uroczysta sesja Rady Miasta Nowego Sącza.

Posłuchaj:
Edyta Brongiel
ks. Jerzy Jurkiewicz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tarnowski Festiwal Nauki
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN