Św. Mikołaj na rynku

06.12.2018

Święty Mikołaj odwiedzi dziś Tarnów. Spotka się z najmłodszymi mieszkańcami miasta na Rynku. Jak informuje Marcin Sobczyk, dyrektor Wydziału Kultury tarnowskiego magistratu, to wyjątkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 14.

Będzie zagroda Świętego Mikołaja, będą renifery, będą oczywiście pomocnicy. Bo on sam nie jest w stanie ogarnąć takiej ilości dzieci. Więc będą elfy, będzie można sobie zrobić zdjęcie ze Świętym Mikołajem z reniferami i elfami. Te wszystkie atrakcje na płycie Rynku, gdzie w tym dniu rozbłyśnie pięknym blaskiem duża choinka pod Ratusze – dodaje dyrektor.

Spotkanie ze Świętym Mikołajem potrwa do godziny 20. Natomiast w piątek młodzi tarnowianie ubierać będą choinki, które staną obok Ratusza. – To będzie kolorowa impreza i rozśpiewana chwila – mówi Maria Zawada – Bilk, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej.

Tradycja ubierania choinki, własnoręcznie wykonanymi ozdobami, to jest też coś ważnego. To jest już piękna tradycja. Przedszkolaki ze wszystkich tarnowskich przedszkoli, publicznych i niepublicznych, mniejszych i większych i tych największych. Zbiegają się jednego dnia, o jednej godzinie i ubierają prawdziwe jodły, nie świerki. Zostaną one pięknie przystrojone.

Przy choince na Rynku stanie specjalna mikołajowa skrzynka, do której będzie można wrzucać listy.

Posłuchaj:
Marcin Sobczyk
Maria Zawada – Bilk
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za Słowo (NS)- Jan Dziedzina
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN