Światełko Betlejemskie przyjeżdża dziś do Nowego Sącza

16.12.2019

Nasz region będzie jednym z pierwszych w Polsce, do którego zostanie ono przywiezione. Wczoraj sądeccy harcerze pojechali w tym celu do Krakowa. Światełko na początku swojej wędrówki zostało pobrane z groty Narodzenia Pana Jezusa. Aż do świąt będzie ono roznoszone w różne części regionu

Drużyny wezmą światełka ze sobą do miejscowości po za Nowy Sącz i przez te wszystkie dni będą roznosiły i dzieliły się z mieszkańcami, swoimi instytucjami i różnymi instytucjami. W Nowym Sączu drużyny harcerzy skupią się w piątek i poniedziałek na roznoszeniu światełek na terenie miasta – wyjaśnia harcmistrz Justyna Blukacz, komendantka hufca ZHP Nowy Sącz.

Jak zaznacza można przyjść po światełko znacznie wcześniej niż w Wigilie, aby dać sobie misję na ostatnie dni adwentu. – Spróbujmy się nim zaopiekować. Płomień jest niesamowitym zjawiskiem. Z jednej strony daje ciepło, poczucie światła i mocy, ale z drugiej jest bardzo kruchy. Jeden podmuch, nieuwaga i gaśnie. Uczy wielkiej pokory i dystansu do świata, a także wielkiej odpowiedzialności – wyjaśnia.

Betlejemskie Światełko Pokoju zostanie przywiezione dziś o 17.00 do kościoła NMP w Zabełczu. Harcerze przekażą je w trakcie wieczornych rorat.

Posłuchaj:
Justyna Blukacz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Dawid Chrobak
play
Słowo za Słowo (NS)- Piotr Gąsienica i Małgorzata Broda
play
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN