Święto Dzieci Gór rozpocznie się już w niedzielę

19.07.2019

Na sądeckim rynku pojawiły się już kolorowe wiatraki, czyli pierwszy zwiastun rozpoczynającego się w niedziele Święta Dzieci Gór. Jest to 27 edycja tygodniowego spotkania z zespołami regionalnymi z całego świata, które wraz z dziećmi z polski, będą w Nowym Sączu promować swoją kulturę tańcem i śpiewem. Jak wyjaśnia jeden z organizatorów Antoni Malczak – wybór jest trudny, bo w samej tylko Małopolsce jest ponad 140 zespołów. 

– Musi być dość skrupulatna kwalifikacja, żeby to było i sprawiedliwe i żeby zespoły do Nowego Sącza przyjechały jak najlepsze. Kwalifikacja trwa 2 lata, ostatnie sito kwalifikacji to Karpacki Festiwal Zespołów Dziecięcych w Rabce . Gdzie kwalifikujemy zespoły na rok następny, festiwal w Rabce odbywa się w czerwcu a Święto Dzieci Gór w lipcu, tylko że zespoły tam wyłonione zagrają w lipcu następnego roku w Nowym Sączu. 

Święto rozpocznie się w niedzielę, barwne korowody przejdą ulicami Nowego Sącza do Rynku. Poniedziałek to dzień Lachowsko – Węgierski ,dzieci zaprezentują się o 11 na scenie przed ratuszem. O 19 w hali widowiskowej MOSIR będzie można podziwiać koncert główny.

Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Rozgryźć Kościół - ks. Michał Dąbrówka
play
Słowo za Słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Fyda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30