Święto Niepodległości ze śpiewem na ustach

13.11.2017

Tłumy mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego bawiło się podczas koncertu „Kochamy polskie – nasze!”. Zorganizowany on został z okazji Święta Niepodległości w Dąbrowskim Domu Kultury.

W pierwszej części imprezy zaprezentował się ośmioosobowy męski zespół wokalny filharmoników krakowskich z solistami: Katarzyną Gurman (sopran), Bartłomiejem Chorążym (tenor) i Maciejem Drużkowskim (bas). Na pianinie grał Marek Pawełek, dyrygował Marcin Wróbel.

Koncert Filharmoników Krakowskich pod hasłem „Amor Patriae Nostra Lex”, złożony z pieśni narodowych, żołnierskich, powstańczych, konspiracyjnych, a także szlagierów z polskich filmów historycznych.

Drugą część dąbrowskiego świętowania niepodległości pod szyldem „Kochamy polskie – nasze!” stanowiło wspólne śpiewanie wielkich polskich przebojów, prowadzone przez zespół dąbrowski „Filii Dei” związany z Parafią Rzymsko-Katolicką oraz Strzelca Tomasza Żygułę.

Szczególnie duże oklaski spotkały dąbrowskich wykonawców za hit „Mój jest ten kawałek podłogi”, w którym Tomasz Żyguła popisywał się swoimi umiejętnościami gry na saksofonie. Ze sceny wybrzmiały również polskie szlagiery takie jak „Mury” Jacka Kaczmarskiego i „Przeżyj to sam” grupy „Lombard”. Przygotowane przez organizatorów teksty były wyświetlane na ekranie kinowym, więc widzowie łatwo włączyli się do wspólnego śpiewania.

RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za Słowo (NS)- Marek Kwiatkowski
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN