Świętowali policjanci [ZDJĘCIA]

25.07.2018

Były medale, wyróżnienia i awanse na wyższy stopień. Wszystko z okazji święta Policji. Nie brakło również rozmów o obecnych problemach stróżów prawa, braku sprzętu, wakatach, protestach czy też zaniedbanych budynkach komisariatów i posterunków.

Jak mówi reporterowi RDN sierżant sztabowy Wacław Kwaśniak z Tarnowa, życie przygotowuje do tego, aby być policjantem. – Policjantem jednak trzeba się urodzić. Nie da się go wyszkolić na szkole, jeżeli on nie ma tego bakcyla policyjnego zaszczepionego, czyli takiego z krwi i kości. Musi on się nadawać do pracy w każdych warunkach. To jest bardzo ważne, bo pracujemy w różnych służbach, nie tylko w prewencji czy ruchu drogowym. Trzeba mieć takie predyspozycje do każdego rodzaju służb – mówi sierżant sztabowy.

A przed tarnowską Policją sporo wyzwań. Remonty komisariatów i posterunków, zakup radiowozów czy też sprzętu. – Do tego trzeba realizować projekty i czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców – mówi inspektor Mariusz Dymura, komendant tarnowskiej Policji. – „Krajowa Mapa Bezpieczeństwa”, „Dzielnicowy Bliżej Nas” – to ważne programy. Dodatkowo będziemy chcieli modernizować te wszystkie obiekty, które są w naszej dyspozycji, tak byśmy mogli pracować w godnych warunkach. Także chcemy obsługiwać naszych interesantów, którzy do nas przychodzą, w takich dobry warunkach, które przystają na XXI wiek – dodaje.

Jednym z tegorocznych priorytetów tarnowskiej Policji jest zakończenie modernizacji komisariatu w Żabnie. Według deklaracji, funkcjonariusze w nowym budynku będą pracować w grudniu.

Dodatkowo jeszcze w tym roku do służby w powiecie tarnowskim mają trafić kolejne radiowozy, których zakup współfinansować będą samorządy.

Posłuchaj:
Wacław Kwaśniak
Mariusz Dymura
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Klimek
play
Słowo za Słowo (NS)- Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN