Sytuacja epidemiczna na zachodzie regionu

10.08.2020

Różnie. Tak można odpowiedzieć na pytanie o sytuację zagrożenia epidemicznego na zachodzie regionu. W dwóch sąsiednich powiatach brzeskim i bocheńskim sytuacja jest krańcowo odmienna. 

Z dzisiejszego komunikatu Sanepidu wynika, że w powiecie bocheńskim odnotowano kolejnych 11 przypadków zakażenia koronawirusem. W tym rejonie dotychczas SARS-CoV-2 potwierdzono u blisko 400 osób, a 190 spośród nich jest aktywnymi nosicielami wirusa. Wśród 29 chorych którzy zmarli w 22 przypadkach Covid-19 uznano za główna przyczyną zgonu. Liczby te stawiają powiat bocheński w ścisłej czołówce zapadalności na Covid-19 w Małopolsce po powiecie nowosądeckim, który świeci się na mapie zagrożenia na czerwono.

Choć rzecznik Domu Pomocy Jestem w Grobli Krystian Dudek nie wydał jeszcze oficjalnego komunikatu analiza danych wskazuje, że liczba zakażonych w gminie Drwinia, a zatem prawdopodobnie w tej placówce, wzrosła o 8 osób. Ponadto potwierdzone przypadki SARS-CoV-2 odnotowano w Bochni i w gminie Nowy Wiśnicz.

Zdecydowanie inaczej wygląda sytuacja w powiecie brzeskim, gdzie choć w ostatnich dniach pojawiło się 6 kolejnych przypadków zachorowań to aktywnych nosicieli koronawirusa jest 15. Od początku pandemii zakażenia potwierdzono u 85 osób, z czego cztery osoby zmarły, a w dwóch przypadkach Covid uznano za główną przyczynę. Ostatnie potwierdzone testy dotyczyły mieszkańców gminy Czchów w 5 przypadkach i Brzeska.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Potępa
play
Słowo za słowo(NS)-Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN