Szacowanie szkód w spalonej szkole w Ilkowicach

26.01.2018

Trwa szacowanie kosztów naprawy spalonej Szkoły Podstawowej w Ilkowicach. Na miejscu pracuje likwidator firmy ubezpieczeniowej.

Stanisław Kusior, burmistrz Żabna deklaruje, że w następnej kolejności samorząd pomoże poszkodowanej placówce. – Zdeklarowałem się, że im pomogę w rozwiązaniu problemów edukacyjnych, żeby młodzież miała gdzie się uczyć. Istnieje też możliwość dofinansowania, ale dopiero po rozważeniu wszelkich możliwości prawnych – tłumaczy burmistrz.

Budynek Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Ilkowicach jest własnością gminy, przez co każda decyzja musi być konsultowana z właścicielem, tak samo jak ewentualna pomoc finansowa. – Nie ukrywam, że pomoc materialna ze strony samorządu może być niezbędna – mówi Kazimierz Piotrowski, dyrektor placówki. – Nie chcielibyśmy z naszej strony obciążać budżetu gminy. Jeśli będziemy w stanie poradzić sobie z tymi środkami, którymi dysponujemy, czyli z polisy ubezpieczeniowej, zbiórek i sponsorów, to nie będziemy prosić o pomoc. Jeśli zajdzie potrzeba, mamy deklarację od samorządu pomocy finansowej – dodaje dyrektor.

Obiekt jest ciągle remontowany. Wymienione zostały już wszystkie okna, a sam dyrektor planuje powrót uczniów do placówki po zimowych feriach. Na miejscu w pierwszej kolejności działali rodzice uczniów. To oni wykonali niezbędne porządki i drobne prace remontowe.

Posłuchaj:
Stanisław Kusior
Kazimierz Piotrowski
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Rokosz
play
Wojciech Włodarczyk
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN