Czy jest szansa na chodnik w Zalasowej?

05.12.2018

Mieszkańcy alarmują, że idąc poboczem krętej drogi można zostać potrąconym. Od lat proszą o wykonanie chodników. Czy mają na to szansę?

Szczególnie niebezpiecznie jest po zmroku oraz w zimie. Na niebezpiecznym zakręcie doszło już do kilkunastu wypadków i kolizji.

Mieszkańcy Zalasowej, z którymi rozmawiał reporter RDN uważają, że budowa chodnika powinna być priorytetem dla władz gminy.

Droga nie jest bezpieczna, jest duży ruch, samochody jeżdżą bardzo szybko. Wiele samochodów ciężarowych przejeżdża. Jest ostry zakręt, za chwilę długa prosta. Przydałaby się taka zatoczka, żeby dzieci mogły bezpiecznie iść ze szkoły. Na razie nie będzie tego chodnika, bo kilka miesięcy temu ktoś w gminie tak zdecydował.

W przyszłorocznym projekcie budżetu gminy Ryglice, nie ma budowy chodnika w Zalasowej. Burmistrz Paweł Augustyn nie wyklucza zmiany planów samorządu.

Budowa chodnika wzdłuż ulicy Kazimierza Wielkiego w Zalasowej jest planowana w przyszłości. Musimy to jednak robić rozsądnie, ponieważ w każdej miejscowości, mieszkańcy oczekują na chodniki. W tym roku w Zalasowej był wykonany chodnik na ulicy Tarnowskiej. W dalszych planach jest projektowanie i wykonanie chodnika na ulicy Kazimierza Wielkiego, za ten zakręt, który jest ostry i niebezpieczny – dodaje.

Samorząd Ryglic chce, aby budowa chodnika była współfinansowana przez władze powiatu tarnowskiego. Czy tak się stanie?

Do tematu wrócimy w Pulsie Regionu.

Posłuchaj:
Paweł Augustyn
Mieszkańcy
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Michał Diduch
play
Rozmowa dnia NS - Renata Czerwicka RTCK
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN