Szansa dla osób bezrobotnych i szukających pracy na Powiślu Dąbrowskim

20.07.2018

Szkolenia, warsztaty czy też spotkania z doradcami zawodowymi i psychologami w ramach projektu „Droga do sukcesu”, pozwolą na rozwój zawodowy ludzi, od dawna poszukujących pracy.

To kolejny etap walki z bezrobociem w terenie najbardziej dotkniętym tym problemem – mówi marszałek województwa Jacek Krupa. – Bezrobocia praktycznie nie ma, ale znajdzie się zawsze grupa osób, która z różnych powodów społecznych czy ubóstwa, braku wykształcenia czy mieszkania w takim a nie innym miejscu, będzie miała problemy. Ten program ma służyć przygotowaniu i wsparciu tych ludzi, aby znaleźli się z powrotem na rynku pracy, żeby swoje życie oraz potrzeby życiowe zaspokajali przez pracę – dodaje.

W projekcie weźmie udział 60 osób bezrobotnych, które od lat mają problem ze znalezieniem pracy w swojej okolicy. – To szansa dla wielu rodzin z naszego regionu – uważa burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Krzysztof Kaczmarski. – Te pieniądze trafią do ludzi najbardziej potrzebujących, będących w największej potrzebie. Będą one uspołeczniane, kompetencje zawodowe podnoszone. Ta grupa po ukończeniu tego projektu, na pewno powinna znaleźć się na innym poziomie, znaleźć prace i zabezpieczyć swoje rodziny. To bardzo dobry projekt dla naszych mieszkańców – informuje.

Projekt „Droga do sukcesu” prowadzony będzie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej. Potrwa on do 2021 roku i kosztować będzie blisko 900 tysięcy złotych.

Posłuchaj:
Jacek Krupa
Krzysztof Kaczmarski
administrator
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za Słowo (NS)- Maciej Onasz
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN