Jest szansa na wywóz niebezpiecznych odpadów z terenu dawnej rafinerii

05.12.2017

Niebezpieczne składowisko odpadów może zniknąć z terenu dawnej rafineri w Gorlicach – przekonuje poranny gość RDN Nowy Sącza, Barbara Bartuś. Poseł PiS pochodząca z tego regionu z sejmowej mównicy apelowała o pomoc w tym zakresie. Chodzi o chemikalia, które co najmniej od połowy tego roku składowane są w plastikowych pojemnikach i metalowych beczkach na terenie dawnego Glimaru.

Najprawdopodobniej dzierżawca tego miejsca nielegalnie składował tam te odpady. Poseł Barbara Bartuś przekonuje, że po jej interwencji pomoc w usunięciu odpadów zadeklarował rząd. – Kwestia wszelkiej pomocy została zadeklarowana w sierpniu – wyjaśnia poseł. – Później obietnica została powtórzona podczas wizyty wojewody i ministra Mariusza Błaszczaka w Gorlicach. Taką deklarację samorządy mają, że pomoc finansową uzyskają.

Jak przekonuje poseł, najpierw decyzję o wywozie odpadów musiałby podjąć burmistrz Gorlic. Teren dawnej rafinerii ma około 60 ha. Koszt wywozu i utylizacji może kosztować kilka milionów złotych. Do tematu będziemy wracać.

Posłuchaj:
Barbara Bartuś
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Maria Zawada-Bilik
play
Słowo za Słowo (M) - Wojciech Wardacki
play
Słowo za Słowo (NS)- Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN