Szczegóły „nowej piątki”

23.03.2019

Akcja informacyjna na temat rządowych propozycji programowych dotarła do miasta soli. Szczegóły rozwiązań zapowiedzianych przez Prawo i Sprawiedliwość przedstawił wicewojewoda Zbigniew Starzec.

Według przedstawiciela administracji rządowej rozszerzenie wsparcia „500 plus” także na pierwsze dziecko ma zatrzymać niż demograficzny. – „500 plus” na pierwsze dziecko spowoduje, że ten przyrost naturalny będzie o wiele większy. Osoby, które są w wieku poprodukcyjnym, albo przed tym wiekiem mogą być spokojne, bo rodzi się następne pokolenie, które będzie pracowało na ich emerytury – mówi Zbigniew Starzec.

Jedna z zapowiedzi dotyczy trzynastki dla emerytów, którzy mają otrzymywać każdego roku jednorazowe wsparcie w kwocie 1100 zł brutto. Aby je uzyskać nie trzeba będzie składać dodatkowych wniosków.

Tak zwana „nowa piątka” dotyczy też zniesienia podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia, obniżenia podatku PIT i podwyższenia tak zwanych kosztów uzyskania przychodu oraz wsparcia rozwoju infrastruktury drogowej i przywrócenia połączeń między małymi miastami.

Według zapowiedzi poszerzony program 500 + ma obowiązywać od 1 lipca, a wszystkie rozwiązania mają być zrealizowane do 21 września. Wojewoda Starzec przekonując do programu i rozdając materiały na jego temat częstował mieszkańców Bochni jabłkami.

Posłuchaj:
Zbigniew Starzec
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo - Barbara Nowak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN