Szkoła dla ciężarnych dziewcząt, komunistów i ZOMO-ców. Czy radni zostaną ukarani za swoje słowa?

21.02.2020

Nauczyciele z II liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu wystosowali list otwarty do władz miasta i radnych Nowego Sącza. Czytamy w nim, że nauczyciele sprzeciwiają się wypowiedzi trzech radnych Jakuba Prokopowicza, Leszka Gieńca i  Tadeusza Gajdosza. Radni podczas ostatniej sesji rady miasta mieli powiedzieć, że  Liceum ogólnokształcące dla dorosłych wchodzące w skład ZSO nr 2 było tylko po to, aby nauczać komunistów, ZOMO-wców i ciężarne dziewczęta. Radni odnosili się do tych słów…

– Zmiana nazwy szkoły nie powinna nikogo obrażać, a słowa czy stwierdzenia, które były inne tam podane, nie były moim autorstwem, także pod tym względem nie mam do siebie nic do zarzutu – wyjaśnia Tadeusz Gajdosz jeden z radnych wymieniony w liście otwartym.

Jak tłumaczy dyrektor ZSO nr. 2, Dorota Smaga, określenia użyte przez tych trzech radnych są co najmniej bulwersujące.

– Nie zgadzam się, z tym że do Liceum ogólnokształcącego dla dorosłych chodzili tylko ZOMO-wcy, kobiety w ciąży, wszyscy nauczyciele, jak i obsługa i administracja byli zbulwersowani słowami Panów radnych i w związku z tym doszliśmy do wniosku, że nie możemy zostawić tego tak bez echa.

Przypomnijmy, że, te słowa padły na sali obrad, podczas omawiania projektu uchwały dotyczącego zmiany nazwy Liceum ogólnokształcącego nr 2 i likwidacji oddziału dla dorosłych. Uchwała ta ostatecznie nie została przyjęta przez radnych, a zdaniem dyrektor liceum była to próba usunięcia jej ze stanowiska i rozpisania konkursu na nowego.

Posłuchaj:
Tadeusz Gajdosz
Dorota Smaga
Aleksandra Podziewska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN