Szkoła w Jodłowej znów ma kłopoty

23.02.2018

W 2016 roku Rada Powiatu Dębickiego zgodziła się, aby jej prowadzenie przejęła Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie. Miało to być odciążenie finansowe dla powiatu, które rocznie wydawało na szkołę 400 tys. złotych.

Jak się okazało w ubiegłym roku powiat musiał już dołożyć aż ponad 800 tys. złotych.

Teraz, kiedy finansowanie szkół niepublicznych się zmieniło, to w trybie natychmiastowym umowę na prowadzenie placówki chce rozwiązać Izba Rzemieślnicza. – Chyba, że powiat miesięcznie będzie dopłacał ponad 30 tys. złotych – wyjaśnia Andrzej Kuta, prezes Izby. – Brakuje 30 tys. złotych, brakuje na pensje, na opłaty za media. Jeśli nie będzie zrozumienia, to wypowiemy umowę. Poprowadzimy szkołę do czerwca, a potem kto inny będzie musiał ją przejąć – dodaje prezes.

W umowie jest zapis, że Izba Rzemieślnicza jest zobowiązana zakończyć cykl kształcenia i zamierzamy go egzekwować – informuje Andrzej Reguła, starosta dębicki. – Umowę mamy. Będziemy egzekwować sądownie pewne sprawy, bo nie może być tak, że z dnia na dzień wypowie się umowę. Jeśli jednak wójt nie przejmie prowadzenia tej szkoły, będziemy my musieli się zająć tematem – dodaje starosta.

Pojawił się także pomysł, aby to gmina Jodłowa wsparła finansowo szkołę. Wójt Robert Mucha uważa jednak, że to zadanie powiatu. Samorządowcy mają w tym temacie dyskutować w poniedziałek.

Posłuchaj:
Andrzej Kuta
Andrzej Reguła
Anna Zboch
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy