Szkoła Podstawowa nr 23: spór o łączenie klas zażegnany

13.03.2020

Od wczesnych godzin porannych przed Szkołą Podstawową nr 23 zbierali się rodzice dzieci klas trzecich, aby zapisać swoje dzieci do nowych, łączonych oddziałów w przyszłym roku szkolnym.

Decyzją dyrekcji przy wyborze klasy decydowała kolejność zapisów.

Zgodnie z dyrektywami Ministerstwa Edukacji Narodowej, dotychczasowe trzy oddziały klasy trzeciej musiały zostać zredukowane do dwóch. Sposób przeprowadzenia redukcji budził w rodzicach duże kontrowersje.

Pierwszą propozycją dyrektora placówki było rozwiązanie oddziału najmniej licznego, pomysł nie spotkał się jednak z aprobatą rodziców.

Ci wysuwali kolejne propozycje, ale te spotykały się ze sprzeciwem rodziców dzieci z innych klas.

Ostateczną decyzję o ponownym zapisie wszystkich dzieci klas trzecich do dwóch nowych jednostek klasy czwartej podjął w czwartek dyrektor placówki.

Wybrałem taki wariant, żeby skutek łączenia był najmniej obciążający liczbowo przyszłe klasy – mówi Tadeusz Ogrodnik, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Tarnowie.

– Ostatecznie problem został dzisiaj rozwiązany. Rodzice zapisali uczniów do dwóch oddziałów, wybierając dla siebie wariant w miarę korzystny, żeby mieć obok kolegę w tej samej klasie, w razie choroby. To między innymi było brane pod uwagę. Oczywiście, wcześniej były spotkania, dwie tury, ale w ich wyniku nic się nie udało wypracować, a decyzja w zasadzie już musiała być podjęta, bo terminy nas gonią.

Nowe oddziały będą liczyć po 26 osób.

Również na poziomie klas IV-VIII liczba oddziałów w tej placówce zostanie zmniejszona o jeden. Oddziały te będą od przyszłego roku szkolnego 30-osobowe.

Posłuchaj:
Tadeusz Ogrodnik
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Czech
play
Słowo za słowo(NS) - Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN