Szpital Powiatowy w Limanowej z nowymi karetkami i tomografem

17.02.2020

Szpital Powiatowy w Limanowej został dzisiaj zaopatrzony w dwie nowoczesne karetki i nowy tomograf. Na dodatek otrzymał też certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia, dotyczący jakości świadczonych usług pod kątem bezpieczeństwa pacjentów. 

To był ważny dzień dla limanowskiego szpitala. Został on zaopatrzony ze środków ministerialnych w nowe pojazdy, a z pieniędzy z rezerwy premiera w nowoczesny tomograf. Gośćmi na uroczystości byli lokalni samorządowcy, władze wojewódzkie i wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

Górski rejon obsługiwany przez szpital powiatowy potrzebuje wymiany karetek. Jak mówił wojewoda Piotr Ćwik, tabor został dziś uzupełniony o dwa nowoczesne ambulanse, które będą służyły mieszkańcom Limanowszczyzny.

– Dzisiejsze spotkanie to oficjalne przekazanie karetki, która została zakupiona ze środków Ministerstwa Zdrowia. Ten tabor ratownictwa medycznego wciąż trzeba odnawiać po to aby był sprawny, skuteczny i dobrze służący mieszkańcom. Finalizujemy tę sprawę takim oficjalnym poświęceniem i przekazaniem – podkreślał wojewoda Piotr Ćwik.

Szpital wzbogacił się też w nowy tomograf komputerowy. – Potrzeba jego wymiany była pilna – podkreślał wicewojewoda Józef Leśniak.

– Dla mnie to olbrzymia satysfakcja, że możemy już w sposób oficjalny przekazać do użytkowania nowy, nowoczesny tomograf komputerowy. Ja pamiętam doskonale, kiedy we wrześniu ubiegłego roku rozmawiałem z dyrektorem szpitala limanowskiego, który zrozpaczony mówi mi, że unieruchomiony był stary tomograf. Ja wówczas niezwłocznie zwróciłem się do pana premiera, który niezwłocznie przyznał milion złotych na zakup nowego tomografu – dodaje wicewojewoda.

Podsumowaniem ważnych wydarzeń dla szpitala było uroczyste spotkanie z wiceminister zdrowia Józefą Szczurek-Żelazko, która przekazała dziś na ręce dyrekcji szpitala certyfikat akredytacyjny pod kątem jakości świadczonych usług oraz bezpieczeństwa pacjentów limanowskiej placówki. Co dokładnie oznacza wyjaśniał wicedyrektor szpitala dr Marcin Radzięta

– Przede wszystkim powoduje to, że pacjenci wybierając taką placówkę mogą się czuć bezpieczni, wiedzą, że są zachowane wszelkie procedury postępowania z pacjentami. Również pracownicy mają dużo większy komfort pracy i myślę, że wykonujemy inwestycje ale też inwestujemy w bezpieczeństwo pacjentów i pracowników – podkreśla zastępca dyrektora szpitala, Marcin Radzięta.

Na 1000 szpitali w Polsce taki certyfikat od Ministerstwa Zdrowia posiada ok. 200 szpitali.

Posłuchaj:
Piotr Ćwik
Józef Leśniak
Marcin Radzięta
Wydawca, Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo - Bogusław Kamiński
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN