Szpital św. Łukasza z nowymi fotelami dla rodziców małych pacjentów

12.01.2019

Opiekunowie małych pacjentów będą spędzać czas w wygodnych warunkach. Szpital św Łukasza w Tarnowie otrzymał 30 foteli.

Teraz sytuacja rodziców, którzy opiekują się chorymi dziećmi diametralnie się zmieni. Jak mówią reporterowi RDN, nie będzie teraz nocy spędzonych na taboretach czy zimnej podłodze.

– W pierwszych dniach naszego pobytu, ja byłem zaopatrzony w fotel turystyczny. Jednak mamy, czuwały przy łóżkach swoich dzieci, były zmuszone spać na podłodze. Teraz te fotele, to duże ułatwienie dla wszystkich, którzy tu przebywają. – Pierwszą noc spędziłam na taborecie, więc było bardzo ciężko. Ale później już było wygodnie w nowych fotelach. Można było spać, gdyby nie chore dzieci – mówią rodzice.

Nowe meble stanęły obok łóżek szpitalnych małych pacjentów. – Pobyt rodziców nie musi być dla nich męczący – mówi Aleksandra Florek, zastępca kierownika oddziału dziecięcego tarnowskiego szpitala.

– Fotele są przeznaczone dla rodziców dzieci, którzy czuwają przy ich łóżkach. Są rozkładane, wygodne, z oparciami. Spełniają wszelkie standardy epidemiologiczne. Żeby odpocząć, usiąść, przespać się. Żeby nie spać na ziemi lub pod łóżkiem. Zdarza się że rodzice są w szpitalu długo, dzieci w chorobie są wymagającym pacjentem. Więc rodzic niewyspany i zmęczony ma więcej pracy i jest mu trudniej. A wiadomo że jego obecność i praca jest dla nas ważna – dodaje Aleksandra Florek.

Połowa z 30 foteli trafiła na oddział chirurgii dziecięcej. Drugą część umieszczono na oddziale dziecięcym.

Posłuchaj:
Rodziców
Aleksandry Florek
Grzegorz Golec
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy