W Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie uroczyście otwarto nowe Laboratorium Działu Diagnostyki [ZDJĘCIA]

10.10.2019

Nowoczesne urządzenia, zautomatyzowana praca, lepsza wydajność wykonywanych badań czy większe bezpieczeństwo pracy. – Badania będą wykonywane teraz znacznie szybciej – mówi Agata Kołodziejczyk – Koś, kierownik Działu Diagnostyki.

Szybko wykonane badania to jest szybsza diagnoza dla pacjenta. Badań mamy bardzo dużo, bo badania wykonujemy dla wszystkich pacjentów szpitala, dla pacjentów SOR-u. Wykonanie tych badań w szybszym czasie pozwala szybciej określić czy pacjent będzie wypisany do domu, czy będzie przekazany na oddział szpitalny, to bardzo przyspiesza – mówi Agata Kołodziejczyk – Koś.

Przede wszystkim zależy nam, aby pacjent był zadowolony z jakości wykonywanych badań – mówi Anna Czech, dyrektor szpitala.

To ważny moment przede wszystkim dla pacjentów. W ubiegłym roku wykonaliśmy ponad 880 tys. badań w tym laboratorium, w tym roku prognozujemy, że będzie to milion. To ważne miejsce z nowoczesnym wyposażeniem – zwraca uwagę Anna Czech.

Pomimo problemów, z którymi boryka się polska służba zdrowia poprawia się poziom obsługi chorych – dodaje marszałek Małopolski, Witold Kozłowski.

– Urządzenia już pracują pełną parą. Od tego zawsze zaczyna się diagnoza jakiejkolwiek choroby. Pomimo, że w służbie zdrowia ciągle pojawiają się jakieś kłopoty, ciągle są kolejki. Z drugiej strony jest wiele takich sytuacji, kiedy wysiłek kierownictw poszczególnych szpitali jest widoczny i podnosimy standard służenia pacjentom.

Jednym z nowych urządzeń, w które wzbogaciło się nowoczesne laboratorium Szpitala św. Łukasza jest sorter próbek w połączeniu z automatyczną linią, która przekazuje je bezpośrednio do analizatorów. To zwiększa wydajność badań.

W Laboratorium Działu Diagnostyki, które znajduje się na parterze budynku szpitala, pracują obecnie 33 osoby.

Posłuchaj:
Agata Kołodziejczyk - Koś
Anna Czech
Witold Kozłowski
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Paweł Ptaszek
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Korki od prezydenta
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN