W szpitalu w Krynicy-Zdroju będzie mniej łóżek dla pacjentów [WIDEO]

12.02.2019

Redukcja liczby łóżek to efekt nowych przepisów dotyczących liczby pielęgniarek, przypadających na jedno łóżko. Jak przekonywał w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz Sławomir Kmak, dyrektor szpitala w Krynicy-Zdroju, na rynku pracy brakuje pielęgniarek, dlatego w placówce będzie to około 8 łóżek mniej.

– Byliśmy już praktycznie na takiej granicy liczby pielęgniarek, że nie mogliśmy zejść poniżej tego poziomu. Zmniejszenie liczby łóżek wiąże się też z modernizacjami, które były prowadzone w naszym szpitalu. Jednak jest to duży problem, ponieważ ustalono nam pewne limity zatrudnienia, nie badając ile pielęgniarek jest na rynku. Nie jest tak, że pielęgniarek jest więcej, niż ustalono w normach ministerialnych i z tym się absolutnie nie zgadzamy – wyjaśniał dyrektor.

Mniej łóżek będzie na oddziale chorób wewnętrznych i oddziale ginekologiczno-położniczym. Po zmianach krynicka placówka dysponuje 164 łóżkami. Największe obłożenie jest na oddziałach pediatrycznym i urazowym – głównie w ferie.

Posłuchaj:
Sławomir Kmak
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za Słowo (NS)- Leszek Zegzda
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN