Szykują się remonty kolejek w regionie

15.10.2019

Nie mamy dobrych wieści dla miłośników zdobywania górskich szczytów kolejką. Jeśli lubicie podziwiać widoki i przy okazji się nie namęczyć, przypominamy, że ruszył już sezon jesienny i co za tym idzie przeglądy techniczne kolejek. Gdzie wyjedziecie a gdzie trwają remonty? 

Przeglądy techniczne są przeprowadzane regularnie po to- by nam- pasażerom zapewnić bezpieczeństwo. Eksperci sprawdzają stan kolejek po sezonie letnim i przygotowują je do zimowego. Pod lupę biorą podpory, liny i wagoniki.

Kolejka na Górze Parkowej będzie sprawdzana od 28 października przez 3 tygodnie , Jaworzyna Krynicka będzie zamknięta od 1 listopada do 1 grudnia. Jesienne prace techniczne odbywają się też na Gubałówce na Podhalu i w Mosornym Groniu w Beskidzie Żywieckim. Jedna z najbardziej popularnych wśród turystów kolejek- na Kasprowy Wierch jest zamknięta już od początku września a prace zakończą się tam dopiero pod koniec listopada.

Obecnie PKL działa w siedmiu ośrodkach w Tatrach i Beskidach: na Kasprowym Wierchu, Gubałówce, Jaworzynie Krynickiej, na Górze Parkowej,  Groniu, Palenicy oraz Górze Żar.

Posłuchaj:
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za Słowo (NS)- Patryk Wicher
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN