Szynobus z Piwnicznej wozi powietrze?

03.07.2018

Mieszkańcy Piwnicznej – Zdroju nie korzystają z szynobusu – zauważył burmistrz uzdrowiska. Zbigniew Janeczek tłumaczył na antenie RDN Nowy Sącz, że taka sytuacja była do przewidzenia, dlatego Piwniczna nie dopłaca do kursów. Jak dodaje, nie ma potrzeby, żeby szynobus jeździł częściej.

– Szynobus nie jeździ z Piwnicznej Zdroju, tylko jeździ z Rytra, a liczba połączeń z Piwnicznej Zdroju jest wystarczająca na dzień dzisiejszy, a zapotrzebowanie jest wystarczające dla mieszkańców uzdrowiska. Jak obserwuje ten pociąg, to widzę, że ciągle jeździ pusty. Wynika to też z przyzwyczajenia ludzi do poruszania się samochodami. Widać, że jest to dla nich bardziej praktyczne rozwiązanie, przez co rezygnują z szynobusu na konto auta – przekonuje Zbigniew Janeczek.

Szynobus kursuje z Nowego Sącza na osiedle Helena, a także z Nowego Sącz do Starego Sącza, Rytra i Piwnicznej Zdroju. Do szynobusu dopłacili włodarze Nowego Sącza, Starego Sącza, Rytra, Łącka, Podegrodzia i Urząd Marszałkowski. Z dopłaty do kursów wyłamały się Chełmiec i Piwniczna – Zdrój.

Posłuchaj:
Zbigniew Janeczek
Jolanta Frączek
Udostępnij:
ZGŁOŚinterwencję
Co?
Gdzie?
Kiedy?
Patronat radia rdn
regionalne wiadomości sportowe
sport.
rdn.pl
MAGAZYN
żużlowy
rdn_f polecamy