Szynobus pojedzie w poniedziałek bez problemów – wykolejony pociąg usunięty

05.05.2019

Koniec utrudnień na torach. Jak wiecie z naszych wiadomości, w piątek wieczorem między osiedlem Helena a Nowym Sączem wykoleił się jeden z wagonów pociągu towarowego. Skład przewoził kruszywo. Przejazd został całkowicie zablokowany, przez co w sobotę nie kursowały szynobusy.

Ekipa techniczna od kilkunastu godzin pracowała, by usunąć pociąg, konieczna była też naprawa około 200 metrowego odcinka torów. Jak przekazała nam Dorota Szalacha, rzeczniczka PKP PLK, usterka została już naprawiona, a tory są całkowicie przejezdne. To oznacza, że w poniedziałek szynobus będzie kursować bez żadnych problemów, a pasażerowie nie muszą martwić się o dojazd do Nowego Sącza.

Jest to dobra informacja szczególnie dla maturzystów, którzy będą korzystać z szynobusu dojeżdżając na pierwszy w tym roku egzamin maturalny. Dla nich też zostały zaplanowane specjalne autobusy. Dla absolwentów szkół średnich uruchomione zostaną trzy autobusy – o godzinie 7:45, 8:00 i 8:15. O tej porze wystarczy pojawić się przy skrzyżowaniu ul. Legionów i Dunajcowej. Właśnie stąd przez trzy dni – 6, 7 i 8 maja będą one odjeżdżać do centrum Nowego Sącza.

Jak informuje biuro prasowe urzędu, czas przejazdu autobusów na przystanek przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Nowym Sączu, będzie trwał około 15 minut.

rdn_f TV
play
Przegląd prasy katolickiej - Dorota Kunc, ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30