Taras niczym z szekspirowskiego dramatu – co z nim będzie?

27.11.2018

Kamienica w centrum Tarnowa przy ul. Targowej 12 popada w ruinę i jest bohaterką licznych komentarzy internetowych.

Mieszkający od lat w Szwajcarii Bogdan Domeracki podczas tegorocznego pobytu w Tarnowie wykonał szczegółową dokumentację zdjęciową niszczejącej kamienicy i opublikował na Facebooku.

Jego zdaniem, to miejsce z potencjałem. Proponuje m.in., by na tarasie kamienicy otworzyć np. kawiarnię z widokiem na centrum Tarnowa.

Pomysł podzielają mieszkańcy i turyści

– Bardzo ładny jest ten taras i bardzo ładne jest to miejsce. Jestem za tym, żeby coś z tą kamienicą zrobić. – Trochę nieładnie wygląda ta kamienica. Myślę, że powinna być odnowiona, bo straszy. Szkoda, żeby takie miejsce niszczało. – Tarnów jest ładnie odnowiony, ładna jest ulica Krakowska, można byłoby i tutaj coś zrobić. – Nie wygląda to ciekawie, chciałabym, żeby było to odnowione. – Widać, że budynek jest bardzo zniszczony i wymaga remontu. – Pracuję teraz w Niemczech i tam nie takie budynki się remontuje – komentują mieszkańcy.

Szkopuł w tym, że realizacja pomysłu prosta nie będzie.

Daniela Motak, rzeczniczka tarnowskiego magistratu informuje, że kamienica znajduje się w rękach prywatnego właściciela i Urząd Miasta nie może nic w jej sprawie zrobić. Póki on sam nie wykona jakiegokolwiek ruchu, będzie, ze względów bezpieczeństwa, zamknięta dla kogokolwiek.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Przegląd prasy katolickiej - Dorota Kunc, ks. Piotr Adamczyk
play
Słowo za słowo (NS) - dr.hab. Anna Sowa Staszczak
play
Rozmowa dnia (NS) - Andrzej Gut Mostowy
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN
Magazyn żużlowy
w każdy wtorek o 16.30