Tarnów w internecie już tylko z jednej kamery

13.12.2017

Tarnowianie skarżą się, że wirtualne kamery nie działają i nie mogą obserwować miasta. Po naszej interwencji jedna z nich znów jest do dyspozycji internautów. Można więc znów obserwować tarnowski rynek.

Mieszkańcy zgodnie twierdzą, że większa liczba kamer mogłaby zachęcać turystów do odwiedzenia Tarnowa. – Zawsze ktoś wejdzie w internet, nawet z Warszawy i zobaczy, że Tarnów w ogóle istnieje. To jest dobre. Widać jakie miasto jest piękne. Moim zdaniem to była dobra opcja. Promocja miasta, więc jak najbardziej. Tarnów jest pięknym miastem wartym pokazania. Cały powinien być widoczny, niektóre szczególne miejsca – mówią tarnowianie.

Maria Zawada-Bilik – dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej tarnowskiego magistratu informuje, że kamera jest własnością firmy „WebCamera” i to ona jest odpowiedzialna za jej naprawę. – Mamy podpisaną umowę z WebCamera i my nie możemy, mówiąc kolokwialnie, przy tej kamerze majstrować. Ona już na szczęście działa. Naprawa trwała chwilę, za co prosimy o wybaczenie. To jest sprzęt techniczny, który po prostu czasami odmawia posłuszeństwa – tłumaczy dyrektorka Wydziału Komunikacji Społecznej.

Dwie pozostałe kamery, które skierowane były na aleję Solidarności, a także na skrzyżowanie ulic Krakowskiej i Nowy Świat nie udostępniają już obrazu do wglądu publicznego.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Maria Zawada-Bilik
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo - Ines Szczepańska
play
Słowo za słowo - Dawid Chrobak
ZGŁOŚ
interwencje
REKLAMA
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN